11 Eyl 2020

Çatı Oluk Isıtma Kar Buz Sistemleri

0 Yorum

Kış aylarının yoğun geçtiği zamanlarda çatılarda, yürüyüş yollarında ve rampalarda oluşan kar ve buz hayatı ve yapıları kötü yönlü etkilemektedir.

Çatı oluklarında ve çatılarda oluşan kar yükleri bina cephelerine ve içlerine büyük zarar vermektedir. Bu zararı önlemek ve ya minimuma getirmek için çatı oluklarında çatı oluk ısıtma sistemi uygulanmaktır. Çatı oluklarında uygulanan ısıtıcı kablo sistemi ile oluklarda oluşabilecek tıkanma sorunları otomasyon sistemi ile kontrol edilen çatı oluk ısıtma kabloları ile çözülmektedir.

Çatı oluk ısıtma kabloları kış aylarında sıkıntı yaratabilecek tüm mimari çatı planlarına çözüm olmaktadır. Kar yükü ve olukların karla dolmasını önleyerek akışın devamlılığını sağlayarak çatı oluklarında tıkanmayı önlemektedir.

Kar ve buz önleme sistemlerinde açık alanlarda yerden ısıtma ayrı bir çözümdür. Isıtıcı kablo ile yerde buzlanmayı önleme sistemleri yaya güvenliği çok önemlidir.  Günümüzde bina görsellerini güzelleştirmek bina girişlerinde kullanılan mermer veya parlak taşlar kışın buzlanma riskinden ötürü tehlike yaratmaktadır. Mimari bütünlüğü bozmamak için mermer altına veya yürüyüş yolunun altına döşenecek olan ısıtıcı kablo ile buzlanma önlenecektir.  Hastanelerin acil girişleri gibi yaya güvenliğinin önemli olduğu bu bölgelerde de ısıtıcı kablo kullanılarak yaya güvenliği sağlanmış olur.

Buzlanmayı önlemek için kullanılan ısıtıcı kablolar çok uzun ömürlü olup bakım istememektedir.

Isıtıcı kablo rampa ısıtma , rampa ısıtma, garaj yolu ısıtma sistemleri ısıtıcı kablo uygulamaları ile yapılmaktadır. Isıtıcı kablo rampa ısıtma sistemlerinde yüksek eğimli rampalar daha güvenli hale gelmektedir. Kışın oluşabilecek buzlanmalar ısıtıcı kablo buzlanmayı önleme sistemleri ile çözülmektedir. Isıtıcı kablolar buzlanma riskinde devreye girerek buzlanmayı önler. Rampa ısıtma sistemlerinde ısıtıcı kablo seçimi çok önemlidir. Isıtıcı kablo seçimi uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Rampa ısıtma sistemlerinde kullanılan ısıtıcı kablolar çok uzun ömürlü olup yıllarda sistemin güvenliğini sağlamaktadır.

Kar buz eritme sistemleri her gecen gün daha fazla kullanılmaktadır. Isıtıcı kablo ile yapılan kar buz önleme sistemleri sayesinde yaya , araç ve bina güvenliği sağlanmaktadır. Isıtıcı kablo uygulamaları ile mimari projeler daha rahat olmaktadır.

[yukarı]