22 Eyl 2020

Günümüz koşullarında elektrikli ısıtıcı kablo uygulamaları ile hamam zemin alanlarını ısıtma çok daha pratik ve kurulum maliyeti düşüktür.

Güvenlik
Sistem tamamen zırhlı kablo ile yapılıp herhangi bir kaçak durumunda sistemi kapalı duruma getirecek şekilde dizayn edilmiştir.
Form Mühendislik ıstıcı kablo uygulamaları ile her boy ve ebatta hamam isitici kablo ve hamam isitici silte imalati yapmaktadir. Hamamlarda ısıtıcı kablo kullanılması ile;
Kazan Dairesine Gerek Yoktur
Sıcaklığa ihtiyaç duyduğunuz anda tek bir termostat ile anında sıcaklığı hissedebilirsiniz.
Form Mühendislik tarafından yapılan elektrikli ısıtıcı kablo ile yapılan hamam ısıtmalar 12 Yıl Garantilidir.
Turk hamamlari, saunalar, masaj salonlari, villarda kullanilan hamamlar, ev banyolarinin bir kisminin hamam haline getrilmesiyle olusturulan hamamlar, butik otel yada spa merkezlerinde bulunan hamamlarin her mevsim isitilmaya ve duzenli bir ortam sicakliginda isletilmesine ihtiyac vardir. Bu noktada en cok kullanilan hamam isitma sistemleri sulu ve elektrikli sistemlerdir. Sulu sistemler ile elektrikli isitici kablolar ile yapilan isitma arasinda kurulum maliyeti, isletme giderleri, rejim suresi, guvenlik, bolgesel sicaklik kontrolu, kurulum surecleri gibi pek cok fark bulunmaktadir.
Hamamlarda isitilacak bolgeler; gobektasi, sirt bolgesi, zeminler ve baldir bolgesidir.
Hamam ısıtmasında elektrikli ısıtıcı kablolar ile göbek taşı, oturma ve sırt dayama alanları bir birinden bağımsız kontrol edilebilmektedir. Bu kontrol kolaylığı ile ısıtma maliyeti düşürüldüğü gibi konfor üst seviyeye çıkarılmıştır.hamam-isitma-sistemleri
Örnek olarak göbek taşı 60 derece tutularak, oturma ve sırt dayama alanları 40 dereceye ayarlanabilir.

Kabloların esnek yapilari, uzun omurlu oluslari ve yuksek isi iletim degerleri ile hamamlarda konforlu, ekonomik, kullanimi kolay, otomatik ve saglikli isitma imkani icin tasarlanmislardir.
Hamamlarda kullanilan elektrikli isitma sistemlerinin baslica ozellikleri

  1.  Elektrikli hamam isitma sistemlerinin kurulumu kolaydir. Sistem bakım gerektirmez, sulu sistemlerde oldugu gibi makine dairesine ve tesisata gerek yoktur.Bakım gerektirmez.
  2.  Elektrikli yerden hamam isitma sistemi devreye alindigi anda isinmaya baslar ve cok kisa surede hamami kullanmaya baslarsiniz. ( mermerin isinmasi 20-30dk, hamamin kullanima acilmasi 1-2 saat) Bununla beraber sulu sistemlerde hamamın kullanima hazir hale gelmesi icin yaklasik 24 saate ihtiyac vardir, bu nedenle elektrikli hamam isitma hamamlar icin ideal bir isitma seklidir.
  3.  Uzun omurludur, thermopads isitici kablolari tam koruma zirhli, su gecirmez, zemin altinda uzun yillar calismak icin uretilmistir. Disaridan bir mudehale olmadigi takdirde bina yasi ile esdeger omru vardir.
  4. Gelismis sicaklik kontrolune imkan saglar. Akilli termostatlar ile istenilen bolge birbirinden bagimsiz farkli sicakliklarda calistirilabilir. Hamam girisine konulan akilli termostatlar ve sensorler araciligi ile hassas sicaklik kontrolu yapilmakta ve sistem istenilen degerlerde calismaktadir. Termostat uzerinden sicakligi gorebilir, istenilen zamanda otomatik calis-dur gibi pek çok komut verebilirsiniz.
  5. Güvenlidir. Elektrikli hamam isitmasinda kullanilan isitici kablolar, hamam gibi islak ve nemli alanlarda, yogun calisma temposunda, uzun seneler calismasi icin uretilmislerdir. Bu nedenle isitici kablolarin ariz vermemesi icin tum guvenlik ve izolasyon kaplamalari yapilmistir.
  6. Sistemin ariza yapmasi kuruluma bagli olarak dusuk bir ihtimal olsada elektrikli isitma sistemlerinde arizanin nerede oldugunu bulmak gerekli ekipmanlarla cok basittir, bu nedenle tamiride daha az zahmetli olarak gerçekleşmektedir.

hamam-isitma-kablosuhamam-isitma-rezistansi

hamam-isitma-firmalari

[yukarı]